Mam psa

Czym jest Syndrom Czarnego Psa?

1 października od kilku lat obchodzony jest międzynarodowy Dzień Czarnego Psa. Czym jest ten dzień i czy ma coś wspólnego z czarną magią  i okultyzmem – odpowiemy Wam dziś na to pytanie.
Jak wiadomo schroniska i przytuliska na całym świecie są przepełnione, czasem jednak drogi porzuconych zwierząt spotykają się z drogami ludzi, którzy dadzą im nowy dom i nadzieję na miłość. Oczywiście najłatwiej znaleźć dom dla słodkich szczeniąt i młodych osobników, trudniej dla zwierząt schorowanych i
geriatrycznych, ale według badań statystycznych – najmniejszą szansę na adopcję mają CZARNE PSY. 
„Amerykańscy naukowcy odkryli, że”… 
Uniwersytet Stanowy w Pensylwanii przeprowadzili badanie społeczne, mające ostatecznie potwierdzić tezę statystyk ze schronisk, które wskazywały, że czarnym psom i rzadziej czarnym kotom trudniej jest znaleźć dom, niż zwierzętom innej maści.
W tym celu poprosili 65 osób o określenie na podstawie zdjęć psów i kotów reprezentujących różne rasy o określenie, które ze zwierzaków na zdjęciach są według nich przyjazne a które mogłyby wykazywać zachowania agresywne, ostatecznie które z wybranych przygarnęliby do domu, a którymi nie byliby zainteresowani.
Najlepsze wyniki pozytywnej oceny badanych otrzymały: Białe koty oraz psy maści kremowej (biszkoptowej). Najgorzej ocenione zostały czarne zwierzęta.
Czy każdy czarny pies to Pies Baskerville’ów? 
Zarówno folklor jak i współczesna popkultura przyczyniły się do negatywnego postrzegania czarnych psów i kotów jako atrybutów sił nieczystych. Począwszy od wierzeń ludowych, które w czarnych zwierzętach domowych (pies, kot, kogut, koń) dopatrywały się drzemiących w nich mocy zła i obecności demonów – które przybrały postać zwierzęcia,  a jedyną cechą jaka pozwalała na rozpoznanie ich mrocznego pochodzenia była właśnie czarna sierść. Poprzez słynną powieść Arthura Conana Doyla, skończywszy na opowieściach i przedstawieniach filmowych – czarne zwierzęta otrzymały negatywną „łatkę” zła wcielonego na czterech łapach.
Pomimo faktu, że współczesny świat, zdaje się silniej niż kiedykolwiek twardo stąpać po ziemi, oddalając się od wszelkich zabobonów i odsuwając od siebie wszelkie znamiona przesądów, to jednak ludzie być może częściowo nie świadomie wciąż podlegają sugestiom, że czarny pies jest wcieleniem diabła a czarny kot przynosi pecha.
W cieniu czarnego psa… 
Czarnym psem lub życiem w cieniu czarnego psa – określany jest również jedna z najbardziej zabójczych chorób współczesnego świata – Depresja. Problem bardzo poważny, o którym wciąż zbyt mało się mówi, choroba duszy, która każdego roku odbiera życie ludziom na różne okropne sposoby.
Nie chcemy w tym artykule oceniać czy określenie depresji mianem czarnego psa jest trafne czy też nie, ale jest to niewątpliwie odzwierciedlenie kulturowe tego – jak właśnie czarne psy są postrzegane.
Pozostając jeszcze na chwilę w tym temacie, chcielibyśmy na chwilę oderwać się od psiego tematu i zaapelować do osób czytających ten artykuł aby rozjerzały się wśród osób ze swojego otoczenia – czy któryś z Waszych ludzkich przyjaciół nie żyje przypadkiem „w cieniu czarnego psa” – dostrzegając to możecie uratować komuś życie, podejmując odpowienie kroki walki z depresją.
Pokochaj czarnego psa! 
Jeżeli zamierzasz przygarnąć psiaka ze schroniska, pomyśl o czarnym psie 🙂 Zapewniamy, że czarne psy są tak samo wierne i oddane, ich serca są tak samo wypełnione miłością do człowieka, nie pozwól czarnym psom, pozostać w „cieniu czarnego psa” za kratami schroniska, psy bowiem też miewają depresję, która objawia się brakiem apetytu, niechęcią do zabawy lub jakichkolwiek czynności – psia depresja może być wynikiem stresu jakiego doświadczają w schronisku, przewlekłej choroby lub poczucia dezorientacji.
Pamiętajcie, że czarny wyszczupla i pasuje do wszystkiego! 🙂
Do naszego salonu zapraszamy oczywiście psy wszelkiej maści – przypominamy, że dzięki zabiegom w Doggie Style Studio sierść Waszych pupili będzie odpowiednio nawilżona i odżywiona a dzięki odpowiedniej kąpieli – kolor włosa będzie dodatkowo pogłębiony dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków 🙂
Black Dog Project 
Black Dog Project to idea  jednego z fotografów na ukazanie czarnych psów w „jaśniejszym świetle” , pomysłodawcą przedsięwzięcia jest brytyjczyk  Dyllan Collard, wspaniały artysta i jednocześnie miłośnik psów, który swoją twórczością wydobywa piękno czarnych psiaków.

 

 

 

One thought on “Czym jest Syndrom Czarnego Psa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *